Friday, 16 Nov 2018

12:00  PSA Round 1  [1] Bernat Jaume (ESP) v [WC] Daniel Poleshchuk (ISR)
12:45  PSA Round 1  Roshan Bharos (NED) v [7] Robert Downer (ENG)
13:30  PSA Round 1  [6] Sean Conroy (IRL) v Jakub Solnicky (CZE)
14:15  PSA Round 1  Marc ter Sluis (NED) v [3] Jaymie Haycocks (ENG)
15:00  PSA Round 1  [4] Aqeel Rehman (AUT) v Oliviero Ventrice (ITA)
15:45  PSA Round 1  Viktor Byrtus (CZE) v [8] Farkas Balazs (HUN)
16:30  PSA Round 1  [5] Youssef Ibrahim (EGY) v Tarek Shehata (EGY)
17:15  PSA Round 1  Yuri Farneti (ITA) v [2] Ahmed Hosny (EGY)

19:05 MS A Round 2 Florin Negrutiu (ROU) v [9/16] Mircea Dragos (ROU)
19:40 MS A Round 2 [3/4] Petros Tzamaloukas (GRC) v Arnau Farre (ESP)
20:15 MS A Round 2 Stelian Stankov (BGR) v [5/8] Vasile Bogdan (ROU)
20:50 MS A Round 2 Cristian Balogh (ROU) v [5/8] George Constantinescu (ROU)
21:25 MS B Round 2 [1] Simion Lupsan (ROU) v Liviu Glita (ROU)
22:00 MS A Round 2 [9/16] Andrei Chindris (ROU) v Nadav Tannen (ISR)
22:35 MS A Round 2 Lian Todorinov (BGR) v [2] David Boros (HUN)

Saturday, 17 Nov 2018

10:00 PSA Quarter finals [1] Bernat Jaume (ESP) v [7] Robert Downer (ENG)
10:45 PSA Quarter finals Jakub Solnicky (CZE) v [3] Jaymie Haycocks (ENG)
11:30 PSA Quarter finals Oliviero Ventrice (ITA) v [8] Farkas Balazs (HUN)
12:15 PSA Quarter finals [5] Youssef Ibrahim (EGY) v [2] Ahmed Hosny (EGY)

16:00 PSA Semi finals [1] Bernat Jaume (ESP) v [3] Jaymie Haycocks (ENG)
17:00 PSA Semi finals [8] Farkas Balazs (HUN) v [5] Youssef Ibrahim (EGY)

13:05 MS A Marius Girbo (ROU) v Christian Rojas (BOL)
13:40 MS B Aurelian Marinescu (ROU)  v Mihai Hanga (ROU)
14:15 WS A Quarter finals Andreea Ghiorghisor (ROU) v [2] Kincső Szász (ROU)
15:00 WS A Quarter finals Naime Nurieva (BGR) v [3/4] Aida Rosenblum (ROU)
15:25 WS A Quarter finals Aylin Sadova (BGR) v Consmarie Radulescu (ROU)
18:55 MS A Quarter finals Barbu ALIN Campean (ROU) v Radu Ionescu (ROU)

19:30 MS B [5/8] Florin Laurentiu Popescu (ROU) v [5/8] Radu Parvuletu (ROU)
20:05 MS B Eduard Avram (ROU) v [5/8] Dumitru Niculescu (ROU)
21:15 WS A Anelia Dukova (BGR) v Andreea Maioreanu (ROU)

Sunday, 18 Nov 2018

15:00 PSA Final [1] Bernat Jaume (ESP) v [5] Youssef Ibrahim (EGY)

9:00 MS A [9/16] Mircea Dragos (ROU) v [9/16] Radu Pena (ROU)
9:30 MS A Arnau Farre (ESP) v Lian Todorinov (BGR)
10:00 MS A [1] Joel Jaume (ESP) v [3/4] Peter Hoffman (HUN)
10:30 MS A Stelian Stankov (BGR) v [2] David Boros (HUN)
11:00 MS B Mircea Baba (ROU) v [3/4] Rares Prodan (ROU)
11:30 MS B [1] Simion Lupsan (ROU) v Ralph Lungu (ROU)
12:30 WS A Vanda Laskai (HUN) v [2] Kincső Szász (ROU)
13:30 MS A [3/4] Peter Hoffman (HUN) v Stelian Stankov (BLG)
14:00 MS A [9/16] Radu Pena (ROU) v [9/16] Micky Puskas (ROU)
14:30 MS A [9/16] Stefan Rabontu (ROU) v Andor Vizi (ROU)
16:00 MS A [1] Joel Jaume (ESP) v [2] David Boros (HUN)